Ebru Algan Güngörlü Clegg

1978 yılında İstanbul’da doğdum. Yükseköğrenimlerimi Marmara Üniversitesi İletişim bölümü ve Uluslararası Cenevre Üniversitelerinde yaptım.

 

1998 yılında Siemens ile başlayan profesyonel iş yaşamımda Doğan Grubu, Konica Minolta, Ulusal KobiEfor Dergisi gibi seçkin kurumlarda yönetici olarak faaliyet gösterdim. Hali hazırda tüm Türkiye’de; organize sanayi bölgeleri, sanayi siteleri ve serbest sanayi yerleşkelerinde aktif olarak KOBİ’ler ve sanayiciler ile çalıştım.

 

21 yıllık bu iş sürecinde satış, reklam, pazarlama, araştırma, proje oluşturma, strateji geliştirme gibi konularda görev aldım. On binlerce KOBİ’yle yaptığım görüşmeler sonucunda oluşan bilgi birikimim ve deneyimim ile, firmaların mevcut hedeflerine ulaşması ve potansiyellerini kullanmaları konusunda çalıştım. 

 

2019 Mayıs ayında İletişim danışmanlığı alanında  kendi şirketimi kurduktan sonra 2019 Eylül ayı itibariyle Amazon’nun dünyadaki 30 partnerinden biri olarak Londra merkezli  Media Abroad ile de işbirliğine başlamış bulunuyorum. Bu işbirliği kapsamında Türk firmaları için yurt dışında doğru ve başarılı kampanyalar yürütmeleri ve satışlarını arttırmaları yönünde hizmetler sağlamaktayım.